Sedm požárů o silvestrovské noci

0
K prvnímu požáru vyrazili hasiči na pomoc již v půl deváté večer. V Semilech hořela střecha výškové budovy. Šlo o požár většího rozsahu, při kterém zasahovaly jednotky 2. stupně a bylo evakuováno 16 dospělých a dvě děti.
Ostatní požáry, ke kterým hasiči vyjížděli těsně před půlnocí do jedné hodiny ranní, žádné větší škody nezpůsobily. Ve 23.52 hodin zasahovali tanvaldští profesionálové u požáru kontejneru v Desné. Požár louky od pyrotechniky řešili v 0.15 hodin hasiči ve frýdlantském výběžku. Lesní požár ohlášený v 0.17 hodin v Mníšku na Liberecku se podařilo zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek. Příčinou byla opět pyrotechnika. K požáru stromu u rodinného domu byli hasiči přivoláni v 0.17 do Lomnice nad Popelkou. Poslední událostí byl požár plastového kontejneru na papír v Jilemnici. Hasiči požár zlikvidovali pomocí vysokotlakého proudu vody.
Celkem od silvestrovského rána do Nového roku (7.30 hodin) evidují hasiči v Libereckém kraji 24 událostí. Kromě požárů je na Silvestra zaměstnaly také popadané stromy, a to hlavně na Liberecku (část Liberce Ruprechtice, Horní Suchá, Krásná Studánka, Bílý Potok). (Zdroj: TZ HZS LK)
Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.