Sdružení Český ráj získalo Zlatý erb 2019

0

Na konferenci ISSS (Internet ve státní správě a samosprávě) v Hradci Králové byly v pondělí 1. dubna 2019 slavnostně vyhlášeny výsledky již 21. ročníku populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí pod názvem „Zlatý erb“. Součástí slavnostního večera bylo také vyhlášení Cen ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. A právě v této kategorii získala oficiální webová prezentace turistického regionu Český ráj www.cesky-raj.info první místo v oblasti certifikované organizace destinačního managementu!

Webové stránky regionu Český ráj www.cesky-raj.info prošly v loňském roce kompletní přestavbou. „Změny se týkaly nejen grafické podoby stránek, ale i zpřehlednění jejich obsahu. Dále došlo k převodu hlavní domény na moderní technologii s optimalizací pro všechny typy zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety a další,“ upřesňuje Lucie Rakoušová ze Sdružení Český ráj, která má nejen tuto, ale i další tzv. produktové prezentace regionu na starost.

O zvýšení atraktivity webu Českého ráje svědčí i nárůst jeho návštěvnosti. V roce 2018 využilo stránky na jeden milion uživatelů, což je téměř o 100 % více než v roce předchozím. Obsah webové prezentace spravuje Sdružení Český ráj ve spolupráci s informačními centry v regionu. „Záznamy o turistických cílech a památkách zaměstnanci informačních center dvakrát ročně ověřují, aby byly stále platné. Bez jejich práce by bylo téměř nemožné web udržovat v aktuální podobě. Za to jim patří velký dík,“ doplňuje Rakoušová.

Velké poděkování patří také společnosti As4u s. r. o., která se na tvorbě stránek podílí a zajišťuje jejich provoz a v neposlední řadě i Libereckému kraji, za jehož finanční podpory přestavba proběhla.

Cenu od ředitele České centrály cestovního ruchu CzechTourism a zástupce ministerstva pro místní rozvoj převzala za Sdružení Český ráj jeho manažerka Jitka Kořínková a za společnost As4u s. r. o. Ernest Salamanca.
(TZ SČR)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.