Řádění živlů

0

Předpověď meteorologů se bohužel potvrdila a ve čtvrtek 17. února vlivem silného nárazového větru padaly stromy a střechy, kvůli dešti a tání sněhu došlo k vzedmutí vodních toků.
Do zhruba 16. hodiny zaznamenali profesionální hasiči na území Libereckého kraje 248 zásahů. Nejvíce událostí bylo nahlášeno na Semilsku, následuje Českolipsko a Liberecko. V Bradlecké Lhotě na Semilsku došlo k dopravní nehodě autobusu, který najel do stromu ležícího na komunikaci. V Lomnici nad Popelkou vítr utrhl část střechy na kůlně, popadaly desítky stromů.
Podle Martina Bartoníčka, velitele turnovské městské hasičské jednotky, byla nejzávažnější událostí dnešního dne v našem regionu utržená střecha na objektu bývalé drůbežárny v Příšovicích. Hasiči také sledovali hladinu Jizery a Libuňky. „Jizera vpodvečer kulminovala v Železném Brodě na hraně druhého povodňového stupně, Libuňka v Pelešanech těsně nedosáhla ani na první stupeň. Hladiny budou nyní kulminovat i v Turnově a během večera a noci klesat,“ shrnul Bartoníček.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.