První ekologické vozidlo technických služeb

0

Dobrým příkladem ekologického přístupu k ovzduší města prokázaly Technické služby Turnov, které zakoupily malé užitkové nákladní auto na elektrický pohon.
21. května si jej pracovníci převzali do svého užívání a seznámili se s jeho obsluhou. V rámci zajištění publicity bude vozidlo označeno samolepkou s povinnými logy a textem „Jezdím s podporou“. Elektromobil bude sloužit k úklidu veřejných prostor, a to zejména v centru města, ke sběru separačních nádob, také při zimní údržbě ad. Jeho malý rozměr a celkem dobrý výkon (2,5-3,5 t) umožňuje efektivně obsluhovat i hůře dostupná místa.
V roce 2018 Technické služby Turnov požádaly o dotaci na Ministerstvo životního prostředí v rámci 21. výzvy Národního programu Životní prostředí. Následně byla ze Státního fondu životního prostředí přislíbena finanční podpora ve výši 600 tis. Kč z celkových nákladů 910 tis. Kč bez DPH.
Věříme, že tento příklad ekologického přístupu nezůstane ojedinělý a Turnov se dočká dalšího vozidla šetrného k prostředí města.
Eva Krsková, projekty a dotace, MěÚ Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.