PRŮJEZD AMERICKÉ VOJENSKÉ KOLONY: ZMĚNA TRASY!

0
Jak jsme již informovali, přes Českou republiku pojede v těchto dnech americký mechanizovaný pluk v rámci přesunu z Pobaltí do Německa.
Z důvodu uzavírky mostu v Železném Brodě, a tedy možných dopravních komplikací, nakonec konvoj nepojede v neděli přes Turnov, ale z Harrachova pouze přes Tanvald a Jablonec nad Nisou do Liberce. Ti, kteří se těšili, však nemusí zoufat. Americkou techniku je možné si v neděli 29. března prohlédnout v Liberci v sídle 31. Pluku radiační, chemické a biologické ochrany (Kasárna 6. října, Štefánikovo náměstí). Přijít sem můžete v neděli v pozdních odpoledních hodinách (od 17.00 do 19.00 hodin) v závislosti na příjezdu jednotek.
V pondělí 30. března 2015 bude přesun techniky pokračovat do Prahy. Z Liberce je odjezd plánován v 8.00 hodin. V Praze se jednotlivé kolony shromáždí v areálu kasáren v Praze-Ruzyni.
Turnova se tedy kolona amerických vojenských vozidel dotkne až v pondělí 30. března na rychlostní silnici u Ohrazenic (vozidla pojednou po dálnici z Liberce do Prahy).
 „Veškeré uvedené časy jsou nejaktuálnější plánované časy dostupné k termínu vydání tiskové zprávy ministerstva obrany ze dne 27. března. S ohledem na reálný průběh přesunu, ať již na polském a později na českém území, se však mohou změnit,“ uvedl podplukovník Jan Šulc z generálního štábu Armády České republiky.
Klára Preislerová, tisková mluvčí města Turnov, k.preislerova@mu.turnov.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.