Prodloužený víkend…

0
…nabízí množství akcí, které stojí za pozornost. Vesměs se jedná o poslední, které se uskuteční venku. V sobotu je to mj. Svatohubertská slavnost na Valdštejně a posvícení na Dlaskově statku, pouť je v Rovensku i v Příšovicích… Ze sportovních pozvánek je to hlavně nedělní fotbalové divizní derby mezi Turnovem a Semily. Přijďte fandit!
 
Pátek 25. září
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DOMOVA MLÁDEŽE při Střední zdravotnické škole v Turnově. Oslava 30. výročí vzniku internátu. Na programu bude prohlídka prostor DM, prohlídka nově vybudovaných přírodovědných učeben, učebny psychologie a další. Jako překvapení bude k vidění také „muzeum“ ošetřovatelství (za dobu existence totiž škola nashromáždila řadu velmi vzácných předmětů a pomůcek z medicíny a ošetřování nemocných). Plánováno je i setkání bývalých studentů (i těch zahraničních!), připraveno je i občerstvení. Zvána je také široká veřejnost, zájemci o prohlídku školy se mohou předem objednat na tel. 481 322 723, 731 514 135, e-mailu: domov@szsturnov.cz.
* BIOSTORY. Divadelní představení – komedie o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v nepravých rukou stát pastí pro ty slabší, hledající. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč.
* KALEIDOSKOP JANA REJŽKA. Poslechový klubový pořad volně navazuje na programy, které Jan Rejžek připravoval za minulého režimu po celé republice. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 25. – neděle 27. září
* TATOBITY. Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Tatobity pořádá 9. výstavu ovoce, zeleniny, květin a dalších přírodnin. Téma: zavařování, konzervace ovoce a zeleniny. Výstava se koná v sále Restaurace Hasičárna.

 
Sobota 26. září
* Klub filatelistů Turnov pořádá BURZU SBĚRATELU poštovních známek, mincí a pohledů. KC Střelnice od 8.30 hodin.
* JEŽIBABY A ŽENICHOVÉ. První pohádka nové sezony z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Svatohubertská slavnost. Slavnostní zahájení proběhne ve 13.00 hodin. Po celý den uvidíte bohatý doprovodný program i soutěže pro děti, které budou zaměřené na myslivecké a lesnické dovednosti a znalosti. Těšit se můžete na ukázku vábení zvěře, předvedení plemen loveckých psů i loveckých dravců. Od 15.30 hodin proběhne slavnostní pasování na myslivce. Slavnost vyvrcholí v 16.30 Svatohubertskou mší. Srdečně zve město Turnov ve spolupráci s partnery. Více na www.hrad-valdstejn.cz.
* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ NA DLASKOVĚ STATKU. Připraveno bohaté občerstvení, řemeslný trh.
Program:
10.30 Zábavný program pro děti
11.30 – 12.15 Loutkové divadlo Kozlík s pohádkou O pyšné čarodějnici
13.00 – 13.45 Loutkové divadlo Kozlík s pohádkou Jak šel Kozlík do světa
14.00 – 15.00 Hudba u města Vídně a Spolek jabloneckých dam a pánů, staropražské a kramářské písně
15.15 – 16.00 Loutkové divadlo Kozlík s Vodnickou pohádkou
16.00 – 17.00 Hudba u města Vídně a Spolek jabloneckých dam a pánů, staropražské a kramářské písně
* NOČNÍ STRAŠIDELNÝ LES v Jenišovicích. Start v areálu koupaliště pro děti do 6 let od 18.30 hodin, pro starší od 19.30 hodin. S sebou pohodlné oblečení do lesa, svačinu a strašpytlové si můžou vzít i baterku. Pro ty ostatní bude celá trať značená lampiony a svíčkami. Trať je dlouhá asi 2,5 km. Rezervace času startu nutná na e-mailu: jitka.kr@centrum.cz. Více na www.jenisovice-detem.cz.

Sobota 26. až pondělí 28. září
* SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ V PŘÍŠOVICÍCH. Prostranství před sokolovnou. Pouťové atrakce, stánky… Zve Obecní úřad Příšovice.
* POUŤ V ROVENSKU POD TROSKAMI. V jejím rámci se v neděli od 17.00 hodin uskuteční v kostele sv. Václava Na Týně v Rovensku pod Troskami KONCERT KOMORNÍ HUDBY. Po šesti letech zde opět zahraje pedagog pražské Akademie múzických umění, primárius Stamicova kvarteta, houslový virtuos, docent Jindřich PAZDERA, který má osobitý vztah k našemu regionu. Přiveze s sebou některé posluchače AMU. (Vzhledem k zatím neprůjezdné komunikaci z náměstí na Týn doporučujeme příjezd ke kostelu sv. Václava nebo přes Václaví).

Pondělí 28. září
* SVATOVÁCLAVSKÁ MŠE v kostelíku sv. Václava na Bukovině (Dolánky). Začátek v 15.00 hodin, hudba a zpěv manželé Lédlovi, mši slouží vikář Václav Vlasák.
* AFRICAN PROJECT. Hudba tria Moussa Cissokho – Jan Galega Brönimann – Omri Hason je vzpomínkou na umění vyprávět. Trio vytváří to správné hudební napětí mixem tradiční a moderní hudby z Afriky, Evropy a Blízkého východu. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč.

 
Servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky
 
Sobota 26. září
* HÁZENÁ, muži, Inter Reg liga: TJ Turnov – ŽBS Železný Brod. Sportovní hala  ve Skálově ulici od 13.30 hodin.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Frýdlant, I. A třída: Rovensko – Stráž, I. B třída: Jenišovice – Osečná, Pěnčín – Doksy B, Přepeře – Bulovka (13.30 hř. Semily!), Semilsko – OP: Přepeře B – Stružinec (hř. Semily!). Výkop všech utkání v 16.30 hodin, není-li uvedeno jinak!
* HÁZENÁ, ženy, 2. liga: TJ Turnov – ČZ HBC Strakonice 1924. Sportovní hala  ve Skálově ulici od 16.00 hodin.
 
Neděle 27. září
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – SK Semily (!), Jablonecko – OP: Jenišovice B – Rádlo, M. Skála – Tanvald. Výkop v 16.30 hodin.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.