Příjem žádostí do třetí vlny kotlíkových dotací byl ukončen

0

V pondělí 31. května uzavřel Liberecký kraj přijímání nových žádostí o dotaci na výměnu starých kotlů za ekologické zdroje vytápění. V rámci této vlny měl Liberecký kraj k dispozici téměř 210 milionů korun, které od roku 2019 postupně rozdal jednotlivým žadatelům. Další dotace budou poskytovány v návaznosti na případné uvolnění finančních prostředků.
„Finanční alokace je v současné chvíli vyčerpaná. Žádosti, které byly přijaty od března tohoto roku, čekají v zásobníku projektů,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. „Tito žadatelé budou postupně oslovováni k podpisu smlouvy v případě, že se někdo rozhodne projekt nerealizovat, odstoupí od smlouvy či nesplní podmínky programu na proplacení dotace.“
Program Kotlíkové dotace v Libereckém kraji III byl vyhlášen v červenci 2019 s příjmem žádostí od září téhož roku. Na výměnu starých kotlů 1. či 2. emisní třídy za kotle na biomasu, plynové kondenzační kotle či tepelná čerpadla bylo původně alokováno přes 139 milionů korun, pro velký zájem o kotlíkové dotace se však Ministerstvo životního prostředí ČR rozhodlo částku navýšit o dalších více než 55 milionů korun. Současně s tím mohl Liberecký kraj vyčerpat 15 milionů korun z nevyplacených projektů předchozích vln kotlíkových dotací.
„Doufám tedy, že kotlíkové dotace třetí vlnou neskončí a že na výměnu starých kotlů budeme moci získat další finanční prostředky v následujících letech a poskytnout je konkrétním žadatelům v území,“ řekl Jiří Ulvr s tím, že mezi Ministerstvem životního prostředí a kraji právě probíhají intenzivní jednání o možném pokračování úspěšného kotlíkového programu. (TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.