Předposlední prázdninový víkend a jeho nabídka na Turnovsku

0

Pátek 23. srpna
* LÉTO U AVIE – Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 20.00 hodin KAPELA BIG FISH GONE + NASEKÁČ (grunge). Vstupné 80 Kč.

Sobota 24. a neděle 25. srpna
* XV. ŠERMÍŘSKÉ LOUČENÍ S LÉTEM v Klokočí a na hradě Rotštejně.
– Sobota 24. června: 10.00 – Bohoslužba ku poctě svatého Václava, patrona České země (obec Klokočí), 10.35 – Průvod k hradu pod korouhví paní z Rotštejna (kostýmovaní návštěvníci vítáni). Na hradě je připravena zbrusu nová šermířská pohádka „Čert nikdy nespí“, začátky představení v 11.15, 13.15 a 15.15 hodin.
– Neděle 25. srpna: Na Rotštejně je připravena zbrusu nová šermířská pohádka „Čert nikdy nespí“, začátky představení v 11.00, 13.10 a 15.00 hodin.
V případě vytrvalého deště či sněhové vánice se akce nekoná! Aktuální informace na www.hradrotstejn.info. Pořádají občanské sdružení Ochrana Klokočských skal a kastelánka hradu Rotštejn.

Sobota 24. srpna
* HUDEBNÍ LOUČENÍ S LÉTEM. Areál na návsi v Klokočí od 14.00 do 03.00. Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné. Program: MILAN ČERNOHOUZ, BLANKA TŮMOVÁ, BROĎANKA (dechový orchestr Železný Brod), MARUŠKA ŠPAČKOVÁ (folk-country Český ráj), STANDA A JEHO BANDA (Jablonec nad Nisou), ADINA ATLAS & PEPRMINTOVÁ SLUNCE (rock&roll Turnov), ERIDU (art-rock Jablonec nad Nisou), DEEP PURPLE revival (Zlín), GRADACE  (Turnov). V průběhu festivalu také vystoupí Anetka Senohrábková, Keltský tygr, bude i ohňová show…
* POVĚSTI ČESKÉHO RÁJE A KRKONOŠ společně zahrají děti z Turnova a Jelení Hory. Představení je určeno pro malé i velké diváky, vstup je volný. Atrium muzea Českého ráje v Turnově, začátek v 17.00 hodin.
* HRAD TROSKY. Možnost atraktivního večerního či nočního výstupu na státní hrad v době od 18.00 do 24.00 hodin. Vstupné zůstává shodné jako při běžném provozu, k dispozici bude návštěvníkům stánek s občerstvením.
* HRAD VALDŠTEJN: Noční prohlídka hradu začíná ve 21.00 hodin.

Neděle 25. srpna
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU: Tři prasátka a vlk, hraje soubor Na Židli Turnov. Začátky představení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.
* SYNAGOGA TURNOV zve na koncert židovských a arabských písní v podání Hany Sar Blochové a Marwana al-Solaimana v programu „Židovská a arabská hudba“. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 100 Kč. V měsíci srpnu je na ženské galerii synagogy přístupná výstava autorů PhDr. Petra Hlaváčka a PhDr. Dušana Radvanoviče „Vytěsněná elita. Zapomínaní učenci z Německé univerzity v Praze“.

Kompletní servis podrobně ZDE

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.