Práce v turnovských školách pomalu končí, začne nový školní rok

0

V Základní škole v Žižkově ulici probíhají dvě samostatné stavební akce, které budou časově přesahovat rámec letních prázdnin. Ve škole dochází k rekonstrukci části střechy, která si vyžádá částku téměř sedmi milionů korun. Zároveň uvnitř probíhají stavební úpravy pro imobilní žáky. Ve škole tak vznikne nový výtah, dojde k úpravě dvou WC a vzniknou nové přístupy dvěma rampami. Práce přijdou na bezmála 4 miliony korun a jsou realizovány a finančně podpořeny z Evropské unie v rámci projektu „Modernizace učeben a konektivity tří základních škol v Turnově.“
V Základní škole Skálova se uskutečnila další etapa výměny oken, která postupně probíhá už od roku 2017. Letos bylo vyměněno 23 kusů oken za jeden milion korun.
Turnovské gymnázium získává od dubna novou fasádu. Původně měla být opravená čelní stěna, ale nakonec byla investiční akce doplněná i o boky. Pracovat se bude do konce září, nová omítka vyjde na 4,2 milionu korun včetně DPH. Liberecký kraj poskytl ze svého rozpočtu účelovou dotaci ve výši 700 tis. Kč. Nová omítka je břízolitová neboli škrábaná, která si zachovává svou pevnost a odolnost po velmi dlouhou dobu.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.