Požární poplach

1

Hlášení městského rozhlasu v Turnově někdy může neznalé uvádět do rozpaků. Čas od času se z amplionů ozve: požární poplach, požární poplach! Opravdu občanům hrozí nebezpečí? Nehrozí! Tento signál slouží pouze pro dobrovolné hasiče. Je to jakési „veřejné“ svolávání členů jednotky do hasičské zbrojnice v Daliměřicích k výjezdu na zásah. V době mobilních telefonů a dalších technických vymožeností se nicméně tento způsob, který úplně zbytečně uvádí občany v omyl, zdá poněkud archaický. „Bohužel takto jsou nastaveny předpisy pro svolávání požárních jednotek, již jsem to několikrát řešil s představiteli hasičů,“ uvádí starosta Tomáš Hocke s tím, že se bude snažit do budoucna buď tuto formu hlášení zrušit, nebo nahradit nějakým vysvětlujícím dovětkem.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. petrcuchy@seznam.cz

    Děkuji p. Charouskovi za tuto poznámku, celá věc ale není tak nevinná, jak by se mohlo zdát z uvedeného. Především se nejedná o nějaké bezděčné uvádění do rozpaků nebo v omyl, ale o záměrné vyvolávání strachu po celém území města. A k tomu je zneužíván veřejný rozhlas. Samozřejmě se to nedůvěryhodně obhajuje nastavenými předpisy či např. na stránkách varujemevas.cz tím, že občané budou takto upozorněni na výjezd hasičských vozů..! No není to směšné? Ano, je. Proto je třeba tyto obtěžující absurdity důrazně vymýtit. A vysvětlující dovětek nestačí, to je „nula bodou“, jak se říká.

    Požární poplach zrušit možné je a města s osvíceným vedením to dělají. Těžší, ale neméně záslužné bude zrušení podobně zastrašující a obtěžující tzv. zkoušky sirén. Každý měsíc dochází k této naprosto absurdní věci navozující psychice občanů jakýsi válečný stav (definoval bych to jako – hle, válka je blízko), vše je určitě pokryto „neprůstřelnými“ předpisy a trvá to už léta. Pokud se u klasických rotačních sirén dalo snad o nějaké minimální oprávněnosti zkoušení uvažovat (i když ne v tak krátkém intervalu jako je měsíc, absurdní je i neexistence nějakého tichého zkouškového modu u přístroje v 21. století), po zavedení místního informačního systému (to jsou ty dva ampliony s krabicí), který je už pár let v Turnově, je to vysloveně nesmyslné. Co se tu vlastně zkouší? Zkouší se, jestli jde zvuk. To ale přece nemusí obstarávat siréna..!

    Na závěr vyslovím naději – snad se už brzy rozumní lidé spojí a odstraní tohle svinstvo jednou provždy a bude tak konec pochybných psychologických operací ve veřejném prostoru..

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.