Pomoc Turnova postiženým obcím jižní Moravy

0

(Aktualizováno) Včera ve večerních hodinách pustošilo jižní Moravu ničivé tornádo. Nejvíce zasažené jsou obce Lužice a Mikulčice na Hodonínsku a Moravská Nová Ves a Hrušky na Břeclavsku, značné škody hlásí také Hodonín. Za tornádem zůstaly zřícené domy, desítky zraněných, jsou i mrtví.

Podle mluvčí turnovské radnice Kláry Preislerové město připravuje sbírku potřebných věcí pro postižené oblasti ve spolupráci s dalšími organizacemi a spolky. Transport humanitární pomoci bude centrálně koordinován v rámci Libereckého kraje.

Český červený kříž vyhlašuje v okrese Semily humanitární sbírku pro zasažené oblasti v okrese Hodonín.
V Turnově vzniknou dvě sběrná místa:
– Polyfunkční komunitní centrum ve Skálově ulici za Novou radnicí, kde sbírku koordinuje Fokus Turnov (https://www.facebook.com/fokus.turnov). Otevřeno bude každý pracovní den od 8.00 do 15.00 hodin, případě po dohodě na telefonním čísle 775 083 008.
Další sběrné místo pro materiální pomoc zřizuje Střední zdravotnická škola Turnov, a to v domově mládeže (ul. 28. října 1872). Věci zde budou přebírány každý den od pondělí 28. června do soboty 10. července v čase od 8.00 do 20.00 hodin.
Předpokládaný transport konvoje s pomocí je čtvrtek 1. července, případně dříve.
Během dne by měl být k dispozici seznam věcí, které by především lidé do sběrných míst měli nosit.

Kromě materiální pomoci můžete zaslat peníze na některý z účtů, které byly zřízeny. Sbírku mj. vyhlásila Diecézní charita Brno – číslo účtu: 4211325188/6800, variabilní symbol: 2002.

Aktualizace 25. června ve 14.25 hod.:
Do pomoci se zapojila také humanitární organizace ADRA

 

 

 

 

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.