POETIKA 2018

0

Listopad je tradičně každý rok měsícem poezie. K této události neodmyslitelně v Turnově patří recitační soutěž Poetika a následně galavečer, který je mimořádným svátkem poezie, hudby a písňových textů. Dvacátý ročník této kulturní akce je za námi. Dvoudenní recitační soutěž, které se zúčastnilo kolem stovky mladých interpretů, dala opět naději, že poezie a krásné texty nejsou mladé generaci lhostejné. Dobří recitátoři se jako každý rok vracejí a ukáží, jak velké pokroky udělali. Vedle nich se objevila řada nových tváří. Stejně tak nás potěšilo, že přibývá mladých účastníků s vlastní tvorbou.
Na galavečeru Poetiky patřila zajímavým a úspěšným recitátorům první část programu. Vystoupili Tadeáš Šich, Elen Drahoňovská, Filip Mráz, Barbora Rákosová, Barbora Šimůnková, Jakub Mikolášek, Hana Čapková a s vlastní tvorbou Ulyana Pestová a Vojtěch Franců.
V další části večera zahrál písničkář Mirek Kemel se svou kapelou, úžasné bylo také vystoupení mladé básnířky Barbory Řihákové v slam poetry, který je specifickým stylem básnického přednesu. V závěrečné části večera vystoupila kapela Končina.
Galavečer Poetiky 2018 ve čtvrtek 8. listopadu byl věnován Martinu Beranovi, který nechyběl na žádném ročníku této kulturní akce.
Eva Kordová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.