Petiční výstavy nebyly protizákonné

0
Akce občanského sdružení Stop genocidě za zastavení umělých potratů, které se v těchto dnech konají v Turnově, nejsou protizákonné.
Vedení města Turnova se spolu s příslušnými orgány zabývalo dotazy a připomínkami občanů a sděluje, že demonstrace na podporu zastavení interrupcí spojené s výstavou informačních panelů a rozdáváním písemných materiálů na toto téma byla v souladu se zákonem č. 84/1990 Sb. o právu shromažďovacím řádně oznámena městskému úřadu. Nelze je proto zrušit a pro státní ani městskou policii neexistují důvody k zásahu proti organizátorům akce. Podle vyjádření Nejvyššího správního soudu se v případě veřejného zobrazení potratů nejedná ani o přestupek. „Otázkou však zůstává, zda je konání takové akce před 1. stupněm základní školy, který navštěvují malé děti bez povědomí o problematice, vůbec vhodné. Nicméně demokracie je i v tom, že mohou být prezentovány názory širokého spektra. Nezbývá pak nic jiného, než je tolerovat, aniž by s nimi člověk souhlasil,“ uvedl k problematice starosta města Tomáš Hocke.
Občanské sdružení Stop genocidě organizovalo svoje akce ve dnech 17., 19. a 21. února 2014 v době od 11.00 do 17.00 hodin na veřejných prostranstvích ve Skálově ulici, ulicích Nádražní a U nádraží a v blízkosti Střední zdravotnické školy Turnov. (Zdroj: TZ města Turnov)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.