Pětatřicet výjezdů během jedné hodiny

0

Dnes od 18. hodiny začaly hasičům v Libereckém kraji výjezdy k popadaným stromům. Bouřka se silným nárazovým větrem zasáhla především Českolipsko a v menší míře pak Jilemnicko. Během necelé hodiny byli hasiči voláni ke 35 událostem, podle dostupných informací však nedošlo k žádným zraněním. V 18.18 hodin byl hlášen pád stromu v Dolní Libchavě na nákladní automobil, vozovka byla po nějakou dobu neprůjezdná, hasiči strom rozřezali. Další stromy na Českolipsku popadaly například v Doksech, Starých Splavech, Mimoni, Zahrádkách, Dobranově, Stružnici. V Mimoni spadl strom také na železniční trať, vlak však do něho nenarazil a odcouval zpět do stanice.
Na Jilemnicku měli hasiči hlášených 10 spadlých stromů mezi Horní a Dolní Brannou. S motorovými pilami vyráželi i do Vysokého nad Jizerou (část obce Sklenařice), Jilemnice (Hrabačov), Roztok u Jilemnice, strom zatarasil silnici směrem na Mříčnou.
Bouřka s nárazovým větrem také prošla vpodvečer Turnovskem, naštěstí jen okrajově. Další vlna má regionem přejít v noci na pátek.
(Zdroj: TZ HZS LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.