Otevřená výzva zastupitelům Turnova

0

„Vážená paní starostko, vážení zastupitelé města Turnova. My, občané, kterým záleží na tom, jak budou v Turnově a Českém ráji žít naše děti, Vás vyzýváme k tomu, abyste do územního plánu města Turnova žádným způsobem nezanášeli územní rezervu pro koridor rychlostní komunikace R35 a tím umožnili v budoucnu faktické rozdělení Turnova a odříznutí částí Mašov a Pelešany a fatální zhoršení kvality života v Turnově, a to ve všech parametrech. Trasování rychlostní komunikace středem města patří do doby reálného socialismu a ne do Evropy 21. století. Nezapomeňte, že jste zastupitelé města Turnova a jeho občanů a nikoliv zástupci Libereckého kraje a ministerstva dopravy.
Žádné „nadřazené“ usnesení vás nenutí trasovat Turnovem rychlostní komunikaci, a tak projevte politickou a občanskou odvahu postavit se tlakům Libereckého kraje a lobby s ním spojených, hajte zájmy občanů žijících v Turnově a myslete na generace budoucí.“
To je text prohlášení, které podepsala většina přítomných na v pořadí 6. protidálničním plese, který se uskutečnil v sobotu 19. března v mašovské sokolovně. Výzva má být předána vedení města a zastupitelům veřejně, tedy patrně při nejbližším zasedání zastupitelstva města.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.