Opravy místních komunikací v Turnově

0

Turnovští radní schválili předloženou studii řešení rekonstrukce ulic v Daliměřicích – Mírové, Čisté, Achátové, Solidarity a Na Osadě, a doporučili zastupitelstvu návrh schválit a zahájit zpracování dalšího stupně projektové dokumentace.
Rekonstrukce nejdelší Mírové ulice je navržena bez chodníků a obrubníků ve statutu obytné zóny. Ulice bude obousměrná s parkovacími pruhy po stranách. „S obyvateli ulice proběhlo několik jednání, někteří by sem chtěli vrátit chodníky s obrubníky, nechceme ale, aby se parkovalo jako dosud – částí vozidla v chodníku. Běžně tu takto parkují až čtyři desítky aut,“ vysvětlil návrh starosta města T. Hocke. Podobně budou řešené i zbývající slepé ulice.
Rekonstrukce ulic v Daliměřicích je předběžně plánována na roky 2023 až 2026, rekonstrukce Mírové ulice proběhne na dvě etapy, v případě zbylých slepých ulic by měly každý rok proběhnout rekonstrukce dvou najednou.

Připraveny jsou opravy dalších ulic ve městě. Nový chodník a veřejné osvětlení by měly vzniknout v Průmyslové ulici ve spolupráci s firmou Grupo Antolin, v přípravě je chodník z Kamence na Kyselovsko, připravují se opravy chodníku od Granátu ke gymnáziu a chodníku v ulici A. Dvořáka. Do budoucna jsou v pořadí rekonstrukce ulic Na Vyhlídce, druhé části Komenského ulice, Zelené cesty, Jiráskovy, Markovy a Luční. V příštím roce by mělo dojít na zásadní rekonstrukci ulice v Durychově.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.