O dotaci na nový kotel nebo čerpadlo můžete žádat do konce listopadu

0

Zastupitelstvo Libereckého kraje v úterý 22. září schválilo úpravy programu „Kotlíkové dotace v Libereckém kraji III“ pro možnost čerpání finančních prostředků z projektu. Zároveň podpořilo financování 119 projektů, které splnily podmínky programu a byly zařazeny radou kraje do tzv. zásobníku.
Program „Kotlíkové dotace v Libereckém kraji III“, vyhlášený v červenci 2019 s příjmem žádostí od září téhož roku, se finančně vyčerpal již vloni na podzim. Liberecký kraj proto vyjednal s Ministerstvem životního prostředí ČR možnost dalšího financování projektů na nové tepelné zdroje z 1. výzvy Ministerstva životního prostředí, z podprogramu Nová zelená úsporám – Adaptační a mitigační opatření.
Podmínky pro výměnu starého kotle na tuhá paliva 1. či 2. emisní třídy za nový kotel na biomasu, plynový kondenzační kotel či tepelné čerpadlo zůstávají stejné, mění se pouze zdroj financování. Peníze poputují ke konečným uživatelům nikoliv z evropských prostředků, ale z národních zdrojů. Liberecký kraj může na nové kotle a tepelná čerpadla rozdat až 55 milionů korun. „Peníze by měly vystačit na zhruba 450 žádostí, z toho 119 z nich již zastupitelstvo nyní schválilo,“ uvedl radní Michal Kříž s tím, že alokace není dosud vyčerpaná a zájemci o nový kotel či tepelné čerpadlo mohou stále podávat své žádosti o dotaci, nejpozději do 30. listopadu t. r. Žadatelé jsou poté podpořeni dle výše finančních prostředků, které ministerstvo poskytuje Libereckému kraji postupně.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.