Nový audioprůvodce provede řidiče zajímavostmi Libereckého kraje

0

Audioprůvodce po Čechách, Moravě a Slezsku vydaly Smart Future Technology, Smart Guide a Nakladatelství Soukup & David. Nová verze provede Libereckým krajem, přičemž jde o první region, ve kterém je tento projekt spuštěn.
„Jedná se o další možnost, jak dostat informace k návštěvníkům, ale často také k místním, těm, kteří nemají tak detailní znalost regionu. Lidé v autech poslouchají hudbu, rádio či audioknihy a audioprůvodce doplňuje mozaiku těchto možností,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Průvodce, který je ve formátu mobilní aplikace, vede k bližšímu poznávání vybraného regionu, využití má i při kalamitních situacích, jakými jsou výluky či dopravní zácpy. Navíc v případě objížďky dokáže přiblížit zajímavosti na alternativní trase.
V systému J neboli jízda poskytuje stručné informace – ať už upoutávku na určitou zajímavost přímo na trase, na viditelnou zajímavost, třeba panorama či obzor, či upozornění na odbočku k nějaké pozoruhodnosti. V systému Z čili zastavení rovněž nabízí podrobnější informace o zajímavých místech.
Křest audioprůvodce se uskuteční ve středu 28. června v 17.00 hodin v Paláci knih Luxor v Praze na Václavském náměstí.
Hlavním prodejcem je síť knihkupectví Luxor, ale audiokniha bude k dostání i u sítě dalších prodejců. Je k dispozici i on-line: https://www.luxor.cz/v/1944634/liberecky-kraj-audiopruvodce-po-c-m-skniha-mobilni-aplikace.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.