Nové záměry ve spolupráci s polským Jaworem

0

U příležitosti ukončení projektu turistického značení vybraných turistických cílů (v Turnově Synagoga a Valdštejn), který realizovalo Sdružení Český ráj ve spolupráci s okresem Jawor, a to s přispěním fondu EU (program Cíl 3), se v úterý 21. února konal hodnotící seminář. Účastníci si předali navzájem informace nejen o tomto projektu, ale i o systémech značení turistických cílů v České republice a v Polsku.
Vedení města Turnova využilo této příležitosti k projednání možnosti spolupráce na dalších tématech, protože se ještě naskýtá možnost využít posledních zbývajících financí z tohoto programu EU. Se zástupci okresu Jawor se podařilo dohodnout, že takovým společným projektem by mohla být úprava parků v Turnově a v Jaworu.

Město Turnov má připraven projekt na kompletní rekonstrukci centrálního parku za muzeem a díky tomuto projektu by se mohly realizovat alespoň některé záměry, jako například propojení parku s ulicí 5. května, vybavení hřiště v horní části atd. Tyto úpravy by rozšířily možnosti využití parku a zpříjemnily tak prostředí pro trávení volného času místních občanů i návštěvníků Turnova.
Práce na přípravě společného projektu a zpracování žádosti o dotaci započnou neprodleně. Předpokládáme, že k předložení žádosti by mělo dojít letos v září. (Zdroj: TZ města)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.