Nové očkovací místo covid-19 bude dnes na turnovském nádraží

1

Pouze ve čtvrtek 1. dubna bude od 9.00 do 16.30 hodin otevřeno nové očkovací místo v hale turnovského nádraží. Městu Turnov se podařilo přednostně získat díky rodákovi z USA vakcíny Johnson & Johnson. „Ozval se nám sám, vakcíny v počtu několika desítek kusů přišly v pondělí, rozhodli jsme se je urychleně vyočkovat a trochu tak popohnat váznoucí očkování ze strany státu,“ řekl jeden z radních Turnova, který pochází z rodiny dárce.
Očkovat se bude moci každý do 40+, kdo bude mít zájem. Od 9.00 přednostně ti, co přijedou vlakem od Liberce, v 10.00 ti, co přijedou od Semil a v 11.00 ze zbylých směrů včetně autobusů příměstské dopravy. Po poledni mají být vakcíny připraveny pro obyvatele města (když nějaké zbydou). Na pořadí bude dohlížet městská policie, technické služby města byly pověřeny stavbou provizorního stánku uvnitř haly. Po očkování by měl každý alespoň půl hodiny počkat na nástupišti, dozor zde budou provádět učitelé a studenti místní zdravotnické školy, kteří provedou i samotnou vakcinaci. Na vše budou dohlížet členové zdejší pobočky Červeného kříže.
Velká výhoda vakcíny Johnson & Johnson je, že je jednorázová. Podle jednatele KCT lidé s lahvičkou od této vakcíny získají volnou vstupenku na některý z dubnových koncertů na Střelnici. Budou mít i volný vstup do knihovny na nádraží.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Pavel Charousek

    Ano, je to fikce, kterou jde zveřejnit pouze jeden den v roce. Nicméně tak nějak bychom si vakcinaci proti covid-19 představovali. Že vakcíny budou dostupné všem, kteří o to budou stát, bude jich dostatečné množství, a tím pádem se budeme moci rychle přesunout k „normálu“, kdy budou obchody a restaurace otevřené, děti a studenti budou chodit do školy a budeme se moci setkat na nějakém koncertě či divadelním představení.
    Realita je bohužel jiná…

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.