Nepřehlédněte: Od ledna v Turnově platí nové vyhlášky

0
Několik nových obecně závazných vyhlášek platí pro občany Turnova od 1. ledna 2014. Všechny byly přijaty usneseními městského zastupitelstva.
* Obecně závazná vyhláška č. 2/2013 se týká podmínek pro pořádání veřejné produkce hudby. Díky této vyhlášce by se mohli obyvatelé Turnova i jeho okrajových částí především v letní sezoně lépe vyspat. Hudbu je totiž možné produkovat o hodinu kratší dobu, než tomu bylo dříve. V pátek, sobotu a ve dnech, po nichž následuje den pracovního klidu, může hudba z pódií, letních zahrádek a dalších míst znít od 8.00 do 24.00 hodin. V ostatních dnech od 8.00 do 22.00 hodin a na Silvestra do 3.00 hodin. Organizátoři festivalů se o osud těchto akcí nemusí bát, starosta města může udělit výjimku.
* Vyhláška č. 3/2013 řeší poplatky za užívání veřejného prostranství. Díky ní již nebudou muset obchodníci platit za umístění přenosného reklamního zařízení typu A před svým obchodem roční paušální částku tisíc korun, jako tomu bylo dříve.
* Obecně závazná vyhláška o poplatku za odpady č. 4/2013 určuje pro rok 2014 poplatek ve výši 660 korun za občana. Kromě osvobození od poplatku a úlev pro seniory, děti a studenty stanovuje nově úlevy lidem, kteří se zapojí do sběru tříděný odpadů v pytlích označených čárovými kódy. Maximální výše takové úlevy však může být 50 procent.
* Od 1. ledna také platí vyhláška č. 5/2013, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na všech veřejně přístupných dětských hřištích ve městě. Podobný cíl, chránit veřejný pořádek a zdraví, zachovat dobré mravy s ohledem na děti a mladistvé a omezit negativní příklad, má i vyhláška č. 6/2013. Ta na všech veřejně přístupných dětských hřištích ve městě zakazuje kouření.
* Číslo  7/2013 má obecně závazná vyhláška o likvidaci komunálního odpadu. Nově řeší organizaci pytlového sběru tříděného odpadu a zavádí například sběr směsných kovů v šedých pytlech.
(Zdroj: Město Turnov)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.