Na sociální služby má kraj stále málo peněz

0

Téměř jednu miliardu korun požaduje Liberecký kraj pro příští rok na zajištění sociálních služeb v regionu. Požadavek je o 40 % vyšší než loni. Vychází však ze skutečných nákladů vynaložených na sociální služby v roce 2018 a z požadavků poskytovatelů sociálních služeb na rok 2019. Kraji letos chybí v této oblasti zhruba 55 milionů korun a již od začátku roku žádá stát o dorovnání.
„Pevně věřím, že se vláda České republiky postaví k financování sociálních služeb odpovědně a nenechá ty nejslabší ze společnosti bez pomoci, kterou ke svému důstojnému životu potřebují,“ uvedl hejtman Martin Půta.
„Situace v oblasti financování sociálních služeb v našem kraji není dobrá. Před třemi lety byl požadavek kraje uspokojen ze státního rozpočtu z 99 %, vloni to bylo jen 92 % a letos to je pouze 87 % našeho požadavku. K tomu se přidalo rozhodnutí vlády, která těsně před Vánoci roku 2018 zvýšila příspěvky zdravotním sestřičkám a lidem v přímé péči. Všechny rozpočty už ale byly naplánované a pro nás to znamenalo výpadek ve výši 55 milionů korun,“ vysvětlil Pavel Svoboda, náměstek pro resort sociálních věcí LK.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.