FESTIVAL, KTERÝ MÁ PROBUDIT TURNOV. CHCETE ZÍSKAT VOLNÉ VSTUPENKY?

0

V sobotu 8. září Turnov zažije první ročník hudební přehlídky nazvané WakeUp Festival Turnov 2012. Akce by měla město probudit (waking up), což se může podařit, protože studentská recese spojená s kapelami českého legendárního undergroundu dávají dopředu tušit mimořádný zážitek. Pořadatelé z Kulturního centra Turnov a známé turnovské hudební přehlídky GymplFest ohlašují, že WakeUp Festival je multižánrová open-air akce, která se bude v Turnově konat hned na dvou scénách – v areálu letního kina a sousedního atria muzea.

Mezi účinkujícími jsou kapely a jednotlivci: DG 307, Prague Conspiracy, Jaksi Taksi, Big Fish Gone, Exots, Bonebroke, Banaopank, 5 kg ubrusu, Nothingham, Dáša Vokatá & J. Jelínek, Tam dole tma, No Empathy, Lucifer, Rosemary, Hellblazer,  All Tomorrow´s Parties Band, Kapitola 22, Vyfikundace, Eva Jiříčková, A jednou ad. Podrobnosti ZDE.

Navzdory tomu, že půjde o první ročník, má WakeUp Festival bohatou historii, stojí totiž na základech tří ročníků open-air festu GymplFest a loňské přehlídky Básníci ticha (ZDE). GymplFest vznikl původně v rámci neoficiálních oslav stého výročí Gymnázia Turnov a obrovský zájem přiměl organizátory uspořádat další dva ročníky. Básníci ticha byli festem zaměřeným na undergroundovou scénu a loňský ročník se nesl ve znamení vzpomínky na legendárního Mejlu Hlavsu. Letošní WakeUp Festival chce spojit obojí, žánry i generace. Je tedy ideální akcí pro celé rodiny.

Organizátorům se podařilo propojit celkem osm (!) gymnázií v regionu, což dává setkání i další rozměr. Školy budou zastoupeny i „svými“ kapelami, v areálu letního kina bude každá škola mít i svůj stánek. Dvě gymnázia jsou z Jablonce nad Nisou – U Balvanu a Gymnázium Dr. Randy, tři z Liberce – Gymnázium & SOŠPg v Jeronýmově ul., Gymnázium F. X. Šaldy a Podještědské gymnázium, dále jsou to gymnázia v Mnichově Hradišti a v Semilech, zapomenout nesmíme ani na domovské turnovské gymnázium. „Tímto chceme dokázat, že škola není jen budova, a že jednotlivá gymnázia nejsou soupeři bojujícími o každého studenta, ale kolegy se společným cílem – co nejlépe připravit studenty do života, pokud možno zábavnou formou, s odhodláním a přesahem,“ píše se na oficiálních festivalových stránkách. Mottem festival je: Dokažte, že kultura nespí!

Začátek WakeUp Festival je ve 12.00 hodin, konec v pozdních nočních hodinách, hrát se bude na obou scénách, vstupné od 150 Kč pro studenty po standardní na místě ve výši 250 Kč. Koná se za každého počasí.

CHCETE ZÍSKAT VOLNÉ VSTUPENKY NA WAKEUP FESTIVAL ZDARMA?
Pořadatelé WakeUp Festivalu Turnov 2012 věnovali do soutěže celkem 10 volných vstupenek (jedna v ceně 250 Kč). Do losování o volné vstupenky postoupíte velmi jednoduše, stačí, abyste do středy 5. září do 16.00 hodin na adresu redakce TvA (Nádražní 1092, 511 01 Turnov) doručili v písemné formě odpověď na jednoduchou otázku: Kolik ročníků GymplFestu se v minulosti v Turnově konalo? Na lístek napište heslo: WakeUp Festival, nezapomeňte uvést svoji adresu a telefonní číslo. Pět vylosovaných výherců, kteří obdrží vždy dvě vstupenky na festival, tyto dostanou z rukou pořadatele ve čtvrtek 6. září přímo v letním kině.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.