Město zve na oslavy Dne vítězství

0

Oslavy Dne vítězství se letos uskuteční 9. května ve Skálově ulici. Program odstartuje v 9.00 hodin ukázkami techniky, výstroje a výzbroje Československé samostatné obrněné brigády – Rota Nazdar! Do 12. hodiny budou probíhat komentované ukázky, nebude chybět polní pošta včetně dobových tiskovin a razítek nebo lehká polní ambulance. Prezentace bude zaměřená na velitele brigády gen. Aloise Lišku, rodáka ze Záborčí u Malé Skály.
Na své si přijdou také milovníci techniky, rota přiveze nákladní automobil Bedford QLR radiovůz, nákladní automobil Bedford MWR a štábní automobil Jeep GPW.
Pro děti z mateřských škol a 1. stupně základních škol bude fungovat od 9.00 do 12.00 hodin výtvarná dílna.
Přesně v poledne proběhne ve Skálově ulici tradiční pietní vzpomínka s kladením věnců a zapálením svíček u pomníku padlých.
Program bude probíhat také v městském divadle. Pro děti ze základních škol (4.-7. třída) zahraje soubor ZUŠ Lomnice nad Popelkou představení Deník Anne Frankové.
V souvislosti s květnovými oslavami vyhlašuje starosta Turnova Tomáš Hocke kampaň VLAJKA PRO REPUBLIKU. Kampaň, která se snaží vzbudit v obyvatelích města pocit hrdosti a vlastenectví, se bude konat již sedmým rokem. V rámci kampaně si mohou zájemci zdarma vyzvednout na sekretariátu turnovské radnice státní vlajku (k dispozici je 50 kusů) a symbol naší země vyvěsit na budovy a domy ve městě.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.