Medailový víkend pro turnovské orientační běžce!

0

Mistrovství České republiky štafet a klubů se konalo druhý říjnový víkend pod taktovkou opavských pořadatelů za Rychlebskými horami v Kobylé nad Vidnavkou a Turnov byl opět hodně vidět! A to i přes to, že navzdory řadě medailí, které Turnovští vozí z individuálních šampionátů, se jim v týmových soutěžích poslední roky nedařilo.
Na startu sobotního závodu tříčlenných štafet jsme měli v hlavních kategoriích hned 12 štafet a k tomu tři ve veteraniádě. Největším želízkem byla štafeta dorostenek ve složení Lea Martanová, Kristýna Matyášová a Michaela Novotná. Jeden z kvalifikačních závodů se jim povedlo dokonce vyhrát, ale pole favoritek bylo široké a na startu bylo dalších 35 štafet. Závod skončil neskutečným finišem, kdy Michaela Novotná po 129 minutách závodu udržela za zády skvělou Markétu Mulíčkovou o 1 vteřinu a vyběhla turnovské štafetě titul v kategorii dorostenek!
I v ženské kategorii nás čekal neuvěřitelně vyrovnaný závod. Na startu se sešlo 37 kvalifikovaných štafet a Turnov měl na startu hned tři: „A“: Bára Matějková, Róza Vejražková, Šárka Sokolářová: „B“: Patchi Nieke, Ivča Rufferová a Míša Omová, „C“: Jana Pekařová, Terka Chrástová, Elin Martanová. Závod byl vyrovnaný a napínavý od začátku do konce. Po prvních dvou úsecích byly turnovské štafety na 2. a 3. místě. Na posledním úseku předvedla Miška Omová obrovskou zkušenost a dovedla turnovskou „B“ štafetu k neuvěřitelnému a naprosto nečekaném 3. místu. „A“ štafeta doběhla s minimálním odstupem na 8. místě. „C“ štafeta byla 15. Skvělé představení turnovských žen!
Dorostenci po vyrovnaném výkonu ve složení Hugo Hoetzel, Štěpán Waldhauser, Matyáš Štrégl brali velmi pěkné 9. místo.
Na start závodu mužů se postavilo hned 5 turnovských štafet (z 50). Do TOP 10 se však žádná nedostala a nejlepší se seřadily na 12., 14. a 15. místě.
Dařilo se nám i ve veteraniádě. Na stupně vystoupilo turnovské trio Jiří Provazník, Jiří Konopáč a Miroslav Folprecht v nejstarší pánské kategorii H195 (součet věků členů nad 195 let), když doběhli druzí za Zlínem. V kategorii H135 skončila sestava Aleš Drahoňovský, Pavel Žemlík a Martin Baier čtvrtá.

Bronz pro turnovský dorostenecký tým
Nedělní MČR je závod sedmičlenných štafety (4 chlapci a 3 dívky). V obou hlavních kategoriích dorostu a dospělých, jsme měli významné zastoupení i očekávání. V kategorii dorostu jsme měli na startu dvě družstva. Zvláště A družstvo mělo ty nejvyšší ambice, které se povedlo naplnit, a ve složení Jonáš Mellan, Míša Novotná, Hugo Hoetzel, Kristýna Matyášová, Matyáš Štregl, Lea Martanová a Štěpán Waldhauser si doběhlo po téměř 5 hodinách závodu pro zaslouženou bronzovou medaili! Naposledy se povedlo turnovskému dorostu medaili vybojovat v roce 2013!
V hlavní kategorii bylo na startu 50 družstev, z toho čtyři z Turnova. Prvním dvěma družstvům se povedlo probojovat do elitní desítky, když A družstvo ve složení Jeroným Kamenický, Bára Matějková, Jan Schulhof, Šárka Sokolářová, Lukáš Richtr, Róza Vejražková, Filip Wolf bralo 8. místo. Hned za nimi na 9. místě doběhlo B družstvo ve složení Daniel Wolf, Patricia Nieke, Patrik Horák, Iva Rufferová, Martin Luštický, Michaela Omová, Kryštof Hájek.
Daniel Wolf a Jindřich Kořínek, www.tur.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.