Medaile k výročí 750 let města

0

Nová výroční medaile města Turnova získala podobu díky návrhu turnovského výtvarníka Jiřího Lodeho. Stala se součástí letošních oslav při těch nejvýznamnějších příležitostech.
Medaile k výročí města se vyznačuje moderní, graficky čistou podobou se siluetou města, letopočty 1272-2022 a nápisem „TURNOV 750 LET“. Rok 1272 je rokem první písemné zmínky o Turnovu. Osídlení Turnova je sice starší než první zmínka o městě, podle archeologických průzkumů je potvrzeno minimálně od šestého až pátého tisíciletí před naším letopočtem, ale právě v roce 1272 se mezi jmény šlechtického rodu Markvarticů objevuje Jaroslav z Hruštice (část Turnova), který získal území dnešního Turnova a zřejmě nechal postavit hrad Valdštejn.
Autorem výtvarného návrhu medaile se stal turnovský autor Jiří Lode, který rovněž stojí za celkovou vizuální podobu letošních oslav, včetně podoby loga nebo perokreseb, které provází program oslav.
Medaile podle návrhu kompletně zpracovala k ražbě a také vyrobila firma FAS Rakousy s. r. o. Budou udělovány významným osobnostem Turnova nebo v rámci sportovních a dalších událostí. U příležitosti státního svátku 28. října letošního roku se počítá také s jejich prodejem, a to v přísně limitované edici.
(Zdroj: město Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.