Liberecký kraj se stane akcionářem jilemnické a semilské nemocnice

0

Liberecký kraj se stane jedním z akcionářů MMN, a. s. – Nemocnice Jilemnice a Nemocnice Semily. Koupí část akcií od majoritních vlastníků, jimiž jsou města Jilemnice a Semily. Záměr na odkup odsouhlasili členové Rady Libereckého kraje na svém úterním jednání, schválit jej ještě musí zastupitelé. Kraj získá celkem 12.566 akcií, což představuje podíl ve výši 16,75 %. Liberecký kraj jednal se zástupci hlavních akcionářů o majetkovém vstupu do jilemnické a semilské nemocnice od července roku 2019.
„Hlavním smyslem majetkového vstupu do této nemocnice je posílení strategického vlivu na výkon zdravotních služeb v rámci Libereckého kraje. Chceme se podílet na řízení struktury péče v jedné z páteřních nemocnic v kraji a vytvořit podmínky i pro její další rozvoj,“ vysvětlil Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví Libereckého kraje.
V současné době vlastní město Jilemnice 65 % akcií a město Semily 35 % akcií. Po vstupu kraje bude Jilemnice vlastníkem 54,11 % akcií (tj. 40.582), Semily vlastníkem 29,14 % (21.852) akcií a Liberecký kraj bude držet 16,75 % (12.566) akcií.
MMN, a. s., Nemocnice Jilemnice a Nemocnice Semily poskytuje standardní nemocniční péči přibližně 100 tisícům obyvatel své přirozené spádové oblasti Jilemnicka a Semilska, a dále části Jablonecka, Vrchlabska, Novopacka a Jičínska. Nemocnice je tak nejvýznamnější zdravotnické zařízení okresu Semily.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.