Kraj rozděluje peníze „navíc“

0

Daňové příjmy pro Liberecký kraj za rok 2023 byly o téměř 754,7 milionu vyšší, než byl předpoklad v rozpočtu kraje. Disponibilní vyšší daňové příjmy Libereckého kraje tedy jsou 334 milionů korun. Rada kraje proto jako každý rok odsouhlasila na svém lednovém mimořádném zasedání záměr zapojit je do rozpočtu krajských resortů na letošní rok. Nejvíce financí, a to konkrétně 97 milionů korun, míří tentokrát do oblasti školství a sportu. Rozhodnutí rady ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.
Resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti tyto prostředky využije například na zpracování bezpečnostní dokumentace škol zřizovaných krajem, vybudování školní jídelny při Střední škole gastronomie a služeb v Liberci, opravy dalších školských objektů, rekonstrukci skokanského můstku HS 162 v Harrachově či sportovní infrastrukturu.
Resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky může disponovat částkou 86 milionů korun, které využije na navýšení provozních příspěvků u organizací.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.