Kraj podpoří z krizového fondu hasiče i policisty

0

Dohromady bezmála 7,5 miliony korun podpoří Liberecký kraj ze svého krizového fondu Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a Krajské ředitelství policie Libereckého kraje. Hasiči využijí dotaci na pořízení terénních vozidel pro zásahy v hůře dostupných lokalitách, policisté pak zejména na rozšíření kamerového systému v oblasti Mikroregionu Frýdlantsko, kde panuje vyšší kriminalita, a také na nákup vozidla, dronu či počítačové techniky.
„Na Frýdlantsku řešíme opakovaně tamní bezpečnostní situaci. Toto téma jsme probírali například v březnu letošního roku se zástupci dotčených obcí a s ředitelem Krajského policejního ředitelství Libereckého kraje Liborem Špráchalem. Shodli jsme se na tom, že účinněji bychom bojovali proti kriminalitě i zlepšením kamerového systému v oblasti. Proto jsme také na to ze svého krizového fondu vyčlenili dva miliony korun, které pomohou policistům rozšířit kamerový systém v sedmi bodech právě v Mikroregionu Frýdlantsko. Další peníze policistům pomohou modernizovat vybavení pracovišť krizového řízení či pořídit dron nebo vozidlo Škoda Karoq,“ uvedl hejtman Martin Půta. „Pro Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje jsme vyčlenili z krizového fondu 3,7 milionu korun na pořízení terénních vozidel pro zajištění zásahů v obtížně dostupných lokalitách, například lesích či horských oblastech. Jedno vozidlo bude v provedení 6×6 s ložnou plochou, druhé vozidlo bude třímístné 4×4 s ložnou plochou.“
V Krizovém fondu Libereckého kraje zbývá po odečtení zmíněných částek pro hasiče a policisty ke dni 11. července celkem 8.136.083,18 korun.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.