Kraj opět podpoří obnovu venkova. Celková částka by mohla přesáhnout 29 milionů korun

0

Lepší silnice a chodníky, upravené aleje a parky, nové veřejné osvětlení či parkoviště. To vše již řadu let do obcí v regionu přináší krajský Program obnovy venkova.
Ve schváleném rozpočtu pro rok 2023 je již vyhrazeno 25,2 mil Kč; k tomu však navíc krajští radní schválili navýšení o 3,1 mil. Kč z hospodářského výsledku díky vyšším daňovým příjmům za loňský rok. A to stále ještě není vše. Po vyúčtování ukončených projektů zbyly další peníze, pročež by se mohla celková suma zvýšit zhruba o další milion. To ovšem musí ještě odsouhlasit krajské zastupitelstvo.
Dotace jsou určeny pro venkovské obce v Libereckém kraji tak, jak je definuje Strategie rozvoje Libereckého kraje 2021-2027. Podle ní je to 182 obcí, které v součtu představují 25 % obyvatelstva a 69 % rozlohy Libereckého kraje. O peníze se mohou ucházet též dobrovolné svazky obcí v kraji. Žádosti lze podávat do 17. února.
V minulosti díky Programu obnovy venkova mohli například v Bedřichově pokračovat ve výstavbě chodníku podél hlavní ulice, v obci Kobyly opravili místní komunikaci a v Olešnici částečně upravili náves. Obyvatelé Nové Vsi nad Popelkou se dočkali nového veřejného osvětlení.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.