Koncepce sportu nebyla schválena

0

Předloženou koncepci sportu na květnové veřejné zasedání zastupitelů někteří z nich nazvali pouhým výčtem sportovišť, nikoliv koncepčním materiálem. Ani místostarostka Jana Svobodová, která za materiál odpovídá, ho nepovažovala za ideální, ale nicméně podle ní přináší základní přehled o fungování sportovišť a může být dále doplňován a aktualizován.
Jeho přijetí je podmíněno zákonným ustanovením – města a obce, které koncepci mít po 30. červnu nebudou, prý riskují, že přijdou o případné dotace státu do sportu na svém území. Novinkou koncepce je ustanovení metodika sportu, který by pomáhal rozvoji sportování na jednotlivých školách.
Materiál rozporoval zastupitel Zbyněk Báča, kterému se nelíbila skutečnost, že sportovní komise se naposledy sešla v zimě a až nyní je materiál předložen ke schválení. Podle něho by do podobného materiálu měli mít možnost zástupci místních sportovních oddílů mluvit. Zastupitelé nakonec 14 hlasy přijali jeho návrh předloženou koncepci neschválit, pověřit vedení města a sportovní komisi novým jednáním a výsledek předložit na červnové zasedání zastupitelstva.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.