Knížka pro prvňáčka

0

Pandemie koronaviru a vyhlášení nouzového stavu uzavřelo nejen všechny stupně škol a zastavilo kulturní aktivity, ale také všechny akce a projekty Městské knihovny Antonína Marka v Turnově. Velkou radostí je ale záměr vydání dvou publikací v rámci výročí knihovny a na podporu čtenářské gramotnosti. Ani nouzový stav nezastavil tento počin a světlo světa spatřila vedle publikace Naslouchej a vyprávěj, také knížka pro mladé začínající čtenáře Škola je samá legrace.
V roce 2011 ilustrátor Jiří Fixl a spisovatel Jiří Kahoun uvedli do života útlou knihu volně navazující na knížku pro prvňáčky Legrační dům. Veselé příběhy a pohádky o dětech, zvířátkách, pohádkových bytostech a vůbec světě kolem nás byly opět určeny začínajícím školákům. Titul Škola je samá legrace se dětem velmi líbil. A je oblíben začínajícími čtenáři dosud. Proto se zrodil společný nápad s Jiřím Fixlem, aby v rámci 200. výročí knihovny byl tento titul znovu vydán v upravené podobě pro turnovské prvňáčky. Knížka je poctou spisovateli Jiřímu Kahounovi, který byl dobrým kmotrem knihovny.
Díky plné finanční podpoře MAP Turnovsko II vydala knížečku Obecně prospěšná společnost pro Český ráj ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka v Turnově. Děkujeme také rodině spisovatele Jiřího Kahouna za poskytnutá autorská práva. Knížku vytiskla tiskárna Calamarus Praha.
Eva Kordová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.