IT roadshow s Czechitas po Libereckém kraji

0

Czechitas, nezisková organizace, která popularizuje obor IT a aktivně v něm vzdělává především ženy a děti, připravuje ve spolupráci s Libereckým krajem miniroadshow ve třech regionálních městech. Během srpna a září organizuje vzdělávací jednodenní kurzy a prostřednictvím témat Excel a Poznej svět IT se snaží přiblížit obor IT místním ženám a dívkám. Na konci srpna proběhl kurz Excel v Jablonci nad Nisou, v září připravují vstupní workshop ideální pro další vzdělávání Poznej svět IT v Turnově a České Lípě.

Czechitas v Libereckém kraji působí od roku 2019 a jejich kurzy v Liberci prošly již desítky žen a dětí. Nyní ve spolupráci s Libereckým krajem přišli s novým konceptem vzdělávání a pořádají miniroadshow po kraji. „Chtěli jsme místním ženám a dívkám nabídnout příležitost pro IT vzdělávání v jejich městě, aby nemusely nikam dojíždět. Jdeme cestou neformálního volnočasového vzdělávání, proto jsou sobotní kurzy organizovány tak, aby se jich mohly zúčastnit ženy, které v týdnu pracují nebo jsou na rodičovské dovolené a ve všední dny nemají hlídání,“ říká Petra Holajová, koordinátorka Czechitas zodpovědná za region Liberec.

12. září v Turnově a 19. září v České Lípě nabídnou Czechitas svůj kurz Poznej svět IT. Tento workshop pomáhá účastnicím zorientovat se v základních IT pojmech a udělat další krok tím správným směrem. Workshop je určen pro úplné začátečnice, nejsou potřeba žádné předchozí znalosti. Je dobrým rozcestníkem, který pomůže s vhodným výběrem dalších navazujících kurzů. Co je to wifi, cloud nebo web a kdo je to ten programátor? Účastnice získají během kurzu ucelený slovník pojmů a budou lépe rozumět tématům a profesím, které se v IT pohybují.

Czechitas pomáhají již šest let ženám a dětem poznat svět informačních technologií. Učí je programovat, kódovat i pracovat s daty. Organizují kurzy na různých úrovních pokročilosti, letní tábory, rekvalifikační a večerní kurzy. Czechitas inspirují, vzdělávají a uplatňují nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT.

Kdy: 12. 9. 2020, 9.00–17.00
Kde: OA, HŠ a SOŠ Turnov, Alešova 1723, Turnov
Co: Poznej svět IT – vstupní workshop pro začátečnice v oboru IT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.