Informační den pro žáky 9. tříd

0

V úterý 17. září bylo v budově OAHŠ a SOŠ ve Zborovské ulici opravdu živo. Na 160 žáků základních škol z Turnova, Hodkovic nad Mohelkou a Železného Brodu využilo možnosti strávit dopoledne na naší škole. Po stručné informaci o studijních i učebních oborech, které škola nabízí, a seznámení s programem dne se žáci rozdělili do skupinek a následovali své průvodce z řad maturantů ze třídy H4. Ti jim ochotně odpovídali na zvídavé dotazy, zavedli je na besedu s paní ředitelkou a do vyučovacích hodin různých předmětů. Žáci nejen viděli, jak výuka na střední škole vypadá, ale mohli si ji i vyzkoušet na vlastní kůži, jelikož několik pedagogů si připravilo program právě pro ně.
Největší ohlas získalo vystoupení barmanů ve školním baru. Ti předváděli své dovednosti v přípravě míchaných nápojů, nejrůznější triky a téměř akrobatické kousky s lahvemi (samozřejmě nerozbitnými). Naši mladí hosté si mohli namíchat svůj vlastní drink a pochutnat si na drobném občerstvení, které pro ně připravily učitelky gastronomických předmětů.
Závěrem byli žáci pozváni na další akce pořádané naší školou: na Burzu škol 6. listopadu a na soutěž Mladý cestovatel 27. listopadu.
Eva Špínová, www.ohsturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.