Hnanice žijí koňmi

0

Jezdecký klub MIRA Hnanice funguje od roku 1993. Za tuto dobu vstoupil do povědomí nejen „koňáků“, ale i obecné veřejnosti v okolí Hrubé Skály.
Klub nabízí služby v oblasti jezdectví a agroturistiky, ustájení a výcviku koní, pořádání jezdeckých akcí. Nabízí také výcvik jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé, a to jak na jízdárně, tak i ve volné přírodě s vodičem, nebo doprovodem na koni. Dále při jezdeckém klubu funguje i dětský klub, kde se děti od zhruba pěti let scházejí každé úterý, učí se péči o koně a učí se na koních jezdit. V chovu a ustájení jsou zde čeští teplokrevníci a jeden poník.
Při klubu jsou pořádány pravidelné akce, v letošním roce ale byla tato pravidelnost, vzhledem ke koronaviru, narušena. Dále je v objektu i prodejna jezdeckých potřeb.
Z akcí, které jsou tu letos pořádány, je třeba jmenovat 2. Jezdecký den na písčitém kolbišti za stájemi, který se konal 28. června. Z dalších akcí je pak třeba zmínit 16. ročník „Drezurních závodů Hnanice“, které se konají 2. srpna a dále pak 22. ročník „Jezdeckého dne“, který je plánován na 15. srpna. Všechny tyto akce jsou přístupné veřejnosti.
Arabské přísloví říká, že „…pohled na svět je nejkrásnější, když prochází mezi ušima koně“, na tom je hodně pravdy. Stejně tak platí, že „nejkrásnější místo na světě je na hřbetu koně a v srdci ženy…“
Vlastislav Šnajdr, vlastasnajdr@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.