Guláš Fest a Štrúdl Show 2022 na Všeni

0

V sobotu 10. září se Všení nesla vůně guláše a štrúdlu. Vše vycházelo z přírodního areálu Kopanina a společným dílem k tomu přispělo celkem deset resp. třináct týmů, které se zúčastnily nových akcí Guláš Fest a Štrúdl Show 2022.

V dopolední části desítka týmů postupně vařila svoje zaručeně nejlepší guláše. Odpoledne přišel čas vyhodnocení a soud o nejlepším guláši a štrúdlu obstarali hlasováním částečně soutěžící, a hlavně příchozí veřejnost. Všichni degustovali na jednotlivých stanovištích a poté odevzdávali vyplněné hlasovací lístky. Po jejich zpracování dopadly celkové výsledky takto: Mezi deseti guláši se na třetím místě umístili Čičkánovi, na druhé místo poslaly hlasy hodnotitelů Hasičky Všeň a největší úspěch u hodnotitelů sklidil guláš ženské části místního spolku Cyklistů.
Mezi štrúdly se seběhla podobná bitva. Hodnotitelé vybírali celkem ze třinácti štrúdlů rozmanitých tvarů, náplní a chutí. Bronzovou pozici nakonec získal štrúdl skupinky tří mladíků pod názvem PKM, jehož předstihli na druhém místě Masopustovi z Mokrého. Králem mezi štrúdly se stal makový výrobek Hokejistů Všeň.
Nová akce vyvolala až neočekávaný zájem veřejnosti, protože se podařilo nasytit necelé dvě stovky hodnotitelů.
Vše výše uvedené se uskutečnilo za podpory Obecního úřadu Všeň a starosty Radka Vytiny ve spolupráci se Střeleckým sdružením Všeň. Soutěžící podpořil i Pivovar Svijany a speciální cenu věnovali Návratovi. Tak snad i v roce 2023 si budeme moci na Všeni opět popřát „dobrou chuť“.
Libor Patočka, foto Pavel Pelant

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.