Dveře ZŠ Skálova se otevírají zájemcům

0
Dny otevřených dveří na 1. stupni ZŠ Skálova v Alešově ulici přivítaly nejenom rodiče a budoucí prvňáčky, ale také děti ze čtyř mateřských školek v okolí. Bylo se na co dívat. Budulínek v podání školní družiny zaujal jak děti, tak rodiče. A zatímco rodiče vyzpovídávali třídní učitelky budoucích prvňáčků, pro děti byly připraveny výtvarné dílničky. „Chtěli jsme, aby se příchozí nenudili,“ sdělila Vendula Bičíková, učitelka 1. stupně, „připravili jsme pro každého něco. Zajímavé třeba bylo, jak příchozí poznávali naši školu z různých pohledů prostřednictvím modelu, který vytvořili žáci 3. třídy. Rodiče potom mohli nahlédnout do moderních učebnic, za zmínku stojí, že naše škola vyučuje matematiku metodou profesora Hejného v učebnicích nakladatelství Fraus.“
Na 2. stupni školy se den otevřených dveří teprve chystá. „Dveře 2. stupně ve Skálově ulici se veřejnosti otevřou ve čtvrtek 7. listopadu, zájemci jsou srdečně zváni, “ zve ředitel školy Michal Loukota.
Již od 9 hodin budou probíhat Přebory venkovských škol v netradičních disciplínách (překážková dráha, hod raketkou na cíl a do dálky,…). A od 15 a 16 hodin si mohou rodiče a budoucí žáci šestých tříd přijít prohlédnout školu, promluvit mohou s vyučujícími i s vedením školy.
2. stupeň ZŠ Skálova nabízí především rozšířenou sportovní výuku (atletika, florbal), mezi nejvýznamnější absolventy této školy patří například desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Ani jazyková výuka nezůstává v pozadí, nyní bude nabídka jazyků rozšířena o francouzštinu. Žáci této školy se mohou těšit na řadu zahraničních poznávacích zájezdů. Moderní vybavení školy a kvalitní pedagogický sbor zaručují vysokou úspěšnost  přijetí žáků na střední školy.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.