Drogy v našem regionu

0
V průběhu jedné páteční únorové noci dva řidiči v Turnově pod vlivem drog. Jednoho policisté objevili při kontrole v Nádražní ulici, druhého v centru města. V obou případech jsou řidiči podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
Podle Petra Kmínka, tiskového mluvčího semilských policistů, byly v roce 2013 odhaleny dvě nelegální pěstírny marihuany na Jilemnicku. V první případě byl pěstitelem občan Vietnamu, druhá pěstírna byla zajištěna v objektu bývalého penzionu v nedaleké obci. Na místě byl zadržen manželský pár, který v objektu bydlel i s malým dítětem.
V rámci spolupráce policistů s Celním úřadem Libereckého kraje a Odborem cizinecké policie Krajského ředitelství Liberec bylo vloni odhaleno 10 případů nelegálního dovozu léčiv z Polska. To je dvojnásobek případů oproti roku 2012. Vždy se jednalo o dovozy léčiv obsahující pseudoefedrin a tedy za účelem výroby drogy pervitinu. Celkem bylo v těchto deseti případech obviněno 16 osob z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.