Do projektu potravinové pomoci dětem se v Libereckém kraji zapojí 74 škol

0

Liberecký kraj již pošesté umožní ve školách a školských zařízeních zajistit stravování dětem ze sociálně a ekonomicky slabých rodin. Žádost podal kraj do vyhlášené výzvy Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Celkem se pro školní rok 2020/2021 do projektu zapojilo 74 škol a školských zařízení z celého Libereckého kraje. Jeho prostřednictvím bude možno podpořit až 1 796 dětí a žáků. Celkové náklady přesahují deset a půl milionu korun.
„Rok od roku se zájem škol o potravinovou pomoc zvyšuje. Mě osobně to těší, protože Liberecký kraj je v tomto ohledu průkopníkem a inspirací pro ostatní regiony. Dokazuje to i fakt, že se letos do výzvy opět zapojilo všech 14 krajů v republice,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.
Celkové náklady na projekt činí 10.776.766,35 korun, přičemž s výjimkou 5 %, které obdrží školy na nezbytnou administrativu, se jedná o náklady na úhradu stravného. Z předchozího projektu z uplynulého školního roku se rozhodlo dále pokračovat 62 škol a nově se zapojilo 12 škol. V Turnově jsou zapojeny čtyři školy.
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.