V diskotékovém klubu v Turnově řádil zloděj

0

V noci ze soboty na neděli v diskotékovém klubu nedaleko centra Turnova začaly záhadně mizet hostům odložené mikiny, bundy a vesty. Jak okradených přibývalo a bylo jich nakonec celkem šest, začali se mezi sebou spojovat a po zloději pátrat společně na diskotéce. Nakonec ho odhalili. Ukázalo se, že jejich oblečení vynášel ven 21letý cizinec, který se sem přišel bavit v doprovodu dvou svých krajanů. Ti se ale krádeží neúčastnili.

Mladík si společně s kradeným oblečením přivlastnil i obsah kapes, ve kterých našel cizí osobní doklady, platební karty, klíče a peníze v hotovosti. Jakmile hosté věděli, že je okradl on, donutili ho, aby jim ukázal, kam jejich věci dal. Ukázalo se, že je schoval do parku, odkud si je téměř všichni poškození zase vzali. Svou značkovou vestu se svazkem bezpečnostních klíčů a hotovostí 1.400 korun bohužel jedna slečna v hromadě oblečení nenašla a naopak zase o jednu červenobílou sportovní bundu se nikdo nepřihlásil. S největší pravděpodobností patří některé z návštěvnic diskotéky, která odešla domů ještě před dopadením zloděje.

Okradení lidé a jejich přátelé byli na zloděje nad ránem hodně rozzlobení a hrozilo i to, že ho fyzicky napadnou. V této situaci ho doslova zachránila přivolaná policejní hlídka, která ho odvezla na služebnu. Nutno dodat, že se mladík zadržení nijak nebránil a do služebního vozidla nastoupil velmi rychle. Na služebně se snažil chvilku zapírat, ale nakonec se ke krádežím přiznal. Poté, co jsme ho seznámili s důkazy, mezi kterými nechyběl ani videozáznam z bezpečnostních kamer na diskotéce, které jeho chování zdokumentovaly, prohlásil: „Rozhodl jsem se přiznat zejména na základě zhlédnutí videozáznamu, kde jsem se poznal, jak odnáším z diskotéky odcizené bundy“. Takové originální doznání policisté tedy ještě neslyšeli.
Hned v neděli mu sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a den nato už ho eskortovali před soudce Okresního soudu v Semilech. Ten ho potrestal vyhoštěním z České republiky na dobu dvou let.
Ivana Baláková, oddělení tisku a prevence, krajské ředitelství PČR v Liberci

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.