Díky častějším kontrolám jezdí méně přetížených nákladních vozidel

0

Vážení nákladních vozidel je důležitou činností, jejímž cílem je především zmírnit poškozování komunikací a zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Z loňských statistik vyplývá, že se procento přetěžovaných nákladních vozidel s nárůstem počtu prováděných kontrol výrazně snížilo. Tyto kontroly probíhají při silničních kontrolách prováděných Policií ČR nebo celními úřady.
V roce 2011 bylo na území Libereckého kraje zváženo celkem 141 vozidel, u 40 z nich byla zjištěna závada. Liberecký kraj udělil v loňském roce ve správním řízení sankce za překročení hmotnostních limitů ve výši přesahující 200 tisíc Kč. 

V roce 2003 byly v rámci příspěvkové organizace Ministerstva dopravy Centrum služeb pro silniční dopravu (CSPSD) vytvořeny tzv. mobilní jednotky pověřené vážením silničních vozidel. Od dubna 2004 funguje takováto mobilní jednotka i v Libereckém kraji. Problémem Libereckého kraje je nedostatek vhodných míst pro kontroly nákladních vozidel a z toho vyplývající stále nízký počet z kontrolovaných vozidel. (Zdroj: TZ Libereckého kraje)
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.