Cizincům v Libereckém kraji pomůže informační brožura

0

Liberecký kraj ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců a Krajem Vysočina vydal preventivní informační brožuru pro cizince, která je zaměřena na aktuální problémy v kraji s názvem „Pravidla, která Vás chrání aneb bezpečný život cizince v Libereckém kraji“. Kromě české verze vychází Pravidla také v mongolštině, ukrajinštině, ruštině, vietnamštině a angličtině.
„Brožura vznikla v pěti cizojazyčných mutacích právě s ohledem na rozložení cizinců v kraji. Cílí jak na cizince ze zemí Evropské unie, tak na ty ze třetích zemí. Brožura byla přeložena pro početnou skupinu osob mongolské, vietnamské, ukrajinské a ruské národnosti žijících v našem regionu,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro sociální resort.
Informační brožury byly vydány jak v tištěné, tak i v elektronické verzi. Jejich preventivní působení je rozděleno do devíti oblastí – zaměstnání, bydlení, školství, volný čas, bezpečnost, zdravotnictví a doprava. Vše je doplněno i o důležité a užitečné kontaktní údaje ze všech čtyř okresů Libereckého kraje.
Nový informační materiál vznikl za podpory Ministerstva vnitra ČR z programu prevence kriminality. Pro Liberecký kraj jej připravil Koordinátor pro záležitosti národnostních menšin a cizinců z odboru sociálních věcí. Od každé jazykové mutace bylo vytištěno 1.000 kusů. Již nyní je v plánu dotisk všech jazykových verzí. Brožuru je možné získat v budově Krajského úřadu Libereckého kraje. Elektronická verze je volně ke stažení na webových stránkách sociálního odboru krajského úřadu: https://odbor-socialni.kraj-lbc.cz/oddeleni-socialni-prace/zalezitosti-narodnostnich-mensin-a-cizincu/cizinci-a-migranti/zakladni-informace-k-pobytu-v-ceske-republice/brozury-ke-stazeni
(Zdroj: TZ LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.