ČEZ v okrese Semily vyhlásil kalamitní stav

0
(Vydáno dnes, 15.30 hodin) V Česku se po celý pátek projevuje okraj bouře Xaver, která řádí hlavně na severu Evropy. Podle meteorologů by dnes mohlo napadnout místy až 20 centimetrů nového sněhu, až do soboty bude foukat silný vítr, který by na hřebenech hor mohl dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině. Jestliže nemusíte vyjíždět do vyšší poloh, ale také někam do lesa, zůstaňte raději doma. Aktuálně společnost ČEZ vyhlásila v Královéhradeckém kraji a na Semilsku kalamitní stav. Důvodem je silný vítr, který v noci na dnešek v regionu způsobil desítky poruch na vedeních vysokého napětí. Bez proudu byly dnes ráno v regionu stovky domácností.
Stoupá také počet výjezdů profesionálních hasičů v Libereckém kraji. Počet technických zásahů stoupl od nočních hodin ze čtvrtka na pátek na 51, na Liberecku vyjížděli hasiči 13x, na Jablonecku 9x, na Českolispku 16x a na Semilsku 13x. Zaznamenali jsme také již první případ, kdy spadlý strom způsobil výraznější škody. Stalo se tak v ulici Za Mlýnem ve Vratislavicích nad Nisou, kde strom spadl na firemní halu a prorazil střechu.
Na Turnovsku zatím nejsou škody hlášeny, asi na dvou místech popadané stromy zatarasily silnice III. třídy, dopoledne se opovážlivě kymácel vánoční strom na náměstí, pracovníci technických služeb ho proto ještě více ukotvili. Ještě štěstí, že turnovské vánoční trhy se konají o týden déle, než bylo dosud obvyklé… (Zdroj: TvA, ČTK, HZS LK)
Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.