Blíží se „pálení čarodějnic“

0

Poslední dubnový večer bude na mnoha místech probíhat „pálení čarodějnic“. Je to velmi starý a dodnes živý lidový zvyk spojený s pálením ohňů.
V letošním roce se bude pálení čarodějnic v Turnově konat opět Na Lukách za autobusovým nádražím. Na tuto lokalitu mohou občané Turnova přivážet pouze větve a čistou dřevní hmotu. Je zakázáno sem odkládat lakované dřevo, pařezy a další jiné odpady.

Přivážení materiálu bude probíhat od 1. do 28. dubna do 17.00 hodin. Materiál je možné přivézt pouze v sobotu od 9.00 do 18.00 a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin. V tento čas bude na místě vždy přítomen zástupce Sboru dobrovolných hasičů Turnov, který bude kontrolovat druh materiálu a místo odložení.
Mimo tento určený čas je zde zakázáno odkládat jakékoliv suroviny. Pokud by sem někdo odložil materiál mimo stanovenou dobu, může být takové jednání klasifikováno jako odkládání odpadů mimo vyhrazená místa. Za toto porušení zákona o přestupcích lze uložit pokutu do 50 tisíc Kč. Prostor bude trvale monitorován městskou policií.

V případě potřeby se obracejte na pořadatele akce – Sbor dobrovolných hasičů Turnov, tel. 731 030 553 a 604 176 925.
Vlastní akce bude probíhat v úterý 30. dubna od 16.00 hodin. Ve spolupráci se Žlutou ponorkou zde budou připraveny soutěže pro děti a před zapálením ohně (zhruba v 19.00 hodin) proběhne vyhlášení „Miss malá čarodějnice“. Podrobnější informace najdete na internetových stránkách SDH Turnov www.sdh-turnov.webnode.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.