BLÍŽÍ SE „ČARODĚJNICE“

0

Poslední dubnový večer bude opět na mnoha místech probíhat tzv. pálení čarodějnic. Je to velmi starý a dodnes živý lidový svátek. V letošním roce se bude opět akce konat také v Turnově Na Lukách za autobusovým nádražím. Sem mohou občané Turnova přivážet větve a čistou dřevní hmotu. Je zakázáno sem odkládat lakované dřevo, pařezy a další jiné odpady.
Přivážení materiálu bude probíhat od 1. do 29. dubna do 16.00 hodin. Materiál je možné přivézt pouze v sobotu od 9.00 do 18.00 a v neděli od 9.00 do17.00 hodin. V tento čas bude na místě vždy přítomen zástupce Sboru dobrovolných hasičů Turnov, který bude řídit ukládání dovezeného materiálu.
Mimo tento určený čas je zde zakázáno odkládat jakýkoliv materiál. Pokud by sem někdo odložil materiál mimo stanovenou dobu, může být takové jednání klasifikováno jako odkládání odpadů mimo vyhrazená místa. Za toto porušení zákona o přestupcích lze uložit pokutu do 50 tisíc Kč. Prostor bude trvale monitorován městskou policií. V případě potřeby se obracejte na pořadatele akce – Sbor dobrovolných hasičů Turnov (tel. 731 030 553 a 604 176 925).
MěÚ Turnov, odbor životního prostředí a SDH Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.