Blíží se „čarodějnice“, letos opět i Na Lukách

0

Pálení čarodějnic je velmi starý a dodnes živý lidový svátek. V letošním roce se bude opět konat pálení čarodějnic Na Lukách za autobusovým nádražím v Turnově. Na tuto lokalitu mohou občané města přivážet pouze větve a čistou dřevní hmotu. Je zakázáno sem odkládat lakované dřevo, pařezy a další jiné odpady.
Přivážení materiálu bude probíhat od 2. do 24. dubna do 17.00 hodin. Materiál je možné přivézt vždy pouze v sobotu od 9.00 do 18.00 hodin a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin. V tento čas bude na místě přítomen zástupce Sboru dobrovolných hasičů Turnov, který bude kontrolovat jaký materiál a kam odkládáte.
Pozor! Mimo tento určený čas je zde zakázáno odkládat jakýkoliv materiál. Pokud docházelo k navážení materiálu mimo stanovenou dobu, může být takové jednání klasifikováno jako odkládání odpadů mimo vyhrazená místa. Za toto porušení podle zákona o přestupcích lze uložit pokutu do 100 tisíc Kč. Prostor bude trvale monitorován Městskou policií Turnov.
V případě potřeby se obracejte na pořadatele akce – Sbor dobrovolných hasičů Turnov, tel. 731 030 553, 725 734 661.
Na „čarodějnice“ Na Lukách se můžete těšit v sobotu 30. dubna již od 16.00 hodin. Ve spolupráci se Žlutou ponorkou Turnov zde proběhnou soutěže pro děti a před zapálením ohně (zhruba v 19.00 hodin) se odehraje vyhlášení Miss malá čarodějnice. Podrobnější informace najdete na internetových stránkách SDH Turnov www.sdh-turnov.webnode.cz.
MěÚ Turnov, odbor životního prostředí, a SDH Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.