Alzheimer centrum roste…

0

Výstavba Domova se zvláštním režimem v ulici 5. května začala 21. května 2019. Za několik měsíců stavba pokročila – od vyvrtání a betonáže pilotů a základových pasů po zdění obvodových zdí a příček. V těchto dnech probíhají přípravy na zastropení objektu.
„Od 11. října se budou na stavbu navážet stropní panely, a tak se bude v ulici 5. května opět pohybovat těžká technika. Na zimní období firma počítá s uzavřením objektu montáží oken a dveří a s realizací střešního pláště,“ nastínil Miloslav Chrumko ze správy majetku turnovské radnice.
Budova Alzheimer centra se bude skládat ze dvou lůžkových bloků po pěti a sedmi dvoulůžkových pokojích, mezi nimiž bude umístěn blok se zázemím a společenské prostory. Jádro střední hmoty objektu budou tvořit funkční místnosti a zázemí budovy – například sesterna, koupelna, dílna, kanceláře, sklady a toalety. Součástí bude i technická místnost, která bude sloužit i pro případnou nástavbu.
Náklady na výstavbu Domova se zvláštním režimem jsou 39,7 milionu korun. „Stavba musí být zkolaudována do 31. července 2020,“ upozornila Marcela Pilská z odboru správy majetku. Na stavbu využije město Turnov dotaci z programu Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 31 milionů korun.
(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.