KINO A VÝSTAVY NA TURNOVSKU V ČERVENCI

0

Uprostřed července se v Turnově uskuteční historická premiéra: Příběh známého Shreka ožije v budově kina ve formátu 3D! Léto ale v našem městě patří především kinu letnímu, které je velkým fenoménem zdejší kulturní nabídky. Málokteré srovnatelně velké město široko daleko může nabídnout zážitek filmového představení pod širým nebem v krásně upraveném prostředí! Z výstav je tu především nabídka muzea, kde se mj. můžete podívat na ukázku prací účastníků letošního šperkařského sympozia. Informační centrum u Věžického rybníka láká na snímky z natáčení legendárního rodinného filmu Jak dostat tatínka do polepšovny (film vznikl v roce 1978 v Českém ráji).

LETNÍ KINO TURNOV, SKÁLOVA ULICE
* Pátek 2. a sobota 3. července od 21.30 hodin: IRON MAN 2. Akční film USA. Tony Stark (Robert Downey jr.) se po odhalení své identity stane cílem nájemných lovců – z Ruska (Mickey Rourke) i z Ameriky (Sam Rockwell). Do toho tajemná kráska (Scarlett Johansson) – Tonyho záchrana nebo smrt?

* Neděle 4. července od 21.30 hodin: SERGE GAINSBOURG. Francouzko-americké hudební drama. Slavný francouzský šansoniér ve stylizovaném životopisu zobrazujícím jeho proslulé aféry a rámovaném geniální hudbou. 

* Úterý 6. července od 21.30 hodin: ŠPATNEJ POLDA. Drama USA. Remake, resp. pocta zásadnímu filmu Abela Ferrary z r. 1992, který stál na famózním výkonu Harveyho Keitela. Nicolas Cage v roli detektiva, který má víc negativních než pozitivních rysů, přesto se snaží stát na správné straně. 

* Středa 7. a čtvrtek 8. července od 21.30 hodin: SEX VE MĚSTĚ 2. Romantická komedie USA. Čtyři nezávislé emancipované ženy z NY posedlé módou –  tentokrát na dovolené.

* Pátek 9. a neděle 11. července od 21.30 hodin: ROBIN HOOD. Britsko-americký historický film. Desperát z Albionu v zatím asi nejtemnější verzi. V hlavní roli Russell Crowe.   

* Úterý 13. a středa 14. července od 21.30 hodin: TO BYL ZÍTRA FLÁM. Komedie USA. Čtyři kamarádi ze studentských let, zklamaní svým současným životem, se rozhodnou připomenout si bezstarostné dny a oživit ideály z mládí. Netuší ovšem, že se jim jejich přání splní a že dostanou šanci svou budoucnost ovlivnit. Po bouřlivém večírku se ocitnou v roce 1986 a jejich „současný“ život začíná podruhé.

* Čtvrtek 15. a neděle 18. července od 21.30 hodin: SHREK: ZVONEC A KONEC. Další dobrodružství známé animované postavy – Shrek se cítí trochu unaven rodinným životem a zatouží se alespoň na chvíli vrátit do minulosti, kdy byl ještě svobodný. Idyla se však brzy změní v boj se zlým skřetem.

* Úterý 20. července od 21.30 hodin: MOON. Britské sci-fi. Sam Rockwell exceluje v roli astronauta prožívajícího svou samotu na měsíční základně, kde se těží Helium 3. Jeden z nejpozoruhodnějších nezávislých filmů loňského roku režíroval debutant Duncan Jones, syn Davida Bowieho.

* Středa 21. července od 21.30 hodin: KORALÍNA A SVĚT ZA TAJEMNÝMI DVEŘMI. Animovaný fantasy film USA (filmový klub). Malá Koralíná zkoumá nový byt a za jedněmi dveřmi v salónku objevuje chodbu vedoucí do zdánlivě stejné domácnosti, ve skutečnosti pro ni mnohem lepší.

* Čtvrtek 22. až pátek 23. července od 21.30 hodin: TWILIGHT SÁGA: ZATMĚNÍ. Horor USA. Další dobrodružství teenage upírů a vlkodlaků, kdy nadpřirozené schopnosti jsou jen rámcem motanice rodinných a citových vztahů.

* Sobota 24. a neděle 25. července od 21.30 hodin: ZELENÁ ZÓNA. Válečný konflikt v Iráku rámuje osudy amerického důstojníka (Matt Damon) pátrajícího po zbraních hromadného ničení.

* Úterý 27. a středa 28. července od 21.30 hodin: KICK ASS. Akční britsko-americký film. Teenager Dave, mezi vrstevníky outsider, se pod dojmem komiksu rozhodne stát novým superhrdinou. Bohužel mu k tomu ale chybí důležitý předpoklad – nadpřirozené schopnosti.

* Čtvrtek 29. a pátek 30. července od 21.30 hodin: AVATAR. Akční sci-fi. Mariňák Jake Sully přistává na planetě Pandora, aby se účastnil mise, která má tuto planetu kolonizovat. Brzy je okouzlen jak nádherou přírody na Pandoře, tak jejími obyvateli a začíná přehodnocovat účel celé mise.

* Sobota 31. července a neděle 1. srpna od 21.00 hodin: TOY STORY 3: PŘÍBĚH HRAČEK. Ve třetím pokračování velký kamarád hraček Andy dospívá, odchází na vysokou školu a hračky dává na hraní dětem ve školce.

 

BUDOVA KINA V ŽIŽKOVĚ ULICI

n201007031439_vakci_73_010_shrek* Čtvrtek 15. až neděle 18. července od 17.30 hodin: SHREK: ZVONEC A KONEC 3D. Další dobrodružství známé animované postavy – Shrek se cítí trochu unaven rodinným životem a zatouží se alespoň na chvíli vrátit do minulosti, kdy byl ještě svobodný. Idyla se však brzy změní v boj se zlým skřetem. Zatímco v Letním kině promítáme běžnou 2D podobu, v budově můžete vidět 3D verzi (poprvé v turnovském kině!).

 

VÝSTAVY NA TURNOVSKU

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je návštěvníkům otevřené od úterý do pátku od 9.00 do 17.00 hodin (o víkendech polední pauza od 12.00 do 13.00 hodin). Dlaskův statek je návštěvníkům otevřen každý den mimo pondělí od 9.00 do 16.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea: www.muzeum-turnov.cz

výstava současného šperku a skla MEZI KAMENY/ AMONG STONES, na které prezentují své práce účastníci XXI. mezinárodního sympozia Šperk a drahokam Lucia Gašparovičová, Aleš John, Song-Mi Kim, Francisca Kweitel, Hanuš Lamr a Kateřina Řezáčová. Výstava bude instalovaná v unikátní expozici petrifikovaných dřev a proběhne od 7. července (vernisáž v 16.00 hodin) do 31. srpna.

– V galerii muzea je až do 3. října k vidění výstava Divadelní svět, která přibližuje atmosféru divadelního prostředí z přelomu 19. a 20 století, na výstavě můžete obdivovat i původní rekvizity a divadelní opony.

– Ve výstavním kabinetu je umístěna nová expozice archeologie (trvalá výstava).

– Ve výstavním sále muzea ve 3. patře je od 10. června do 29. srpna připravena výstava Zkamenělá dřeva – poslové dávné minulosti“. Ukázky různých zkamenělých rostlin jsou doplněny souborem jedinečných snímků z autorské dílny Jiřího Boudy a Bořka Zasadila.

– v prostorách muzea bude od 10. června do 29. srpna instalována malá putovní výstava Hry a klamy z IQ parku Liberec s názvem „Hračky nejen pro děti“.

 

* Galerie SAFÍR v Muzeu Českého ráje: Od 3. července do 7. srpna zde probíhá výstava fotografií Anny Novákové a Jaroslava Chmelíka „Cestou na Kilimanjaro“.

* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Ukázky výroby granátových šperků. Otevřeno po-pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin. Do 22. července zde také probíhá výstava obrazů Milana Záleského.

 

* ROVENSKO POD TROSKAMI: Výstava panenek. Stálá sezonní výstava od května do srpna. Najdete ji v Komenského ulici čp. 166. Otevřeno je od pondělí do neděle od 10.00 do 16.00 hodin (o prázdninách do 17.00 hodin).

* INFORMAČNÍ CENTRUM CHKO ČESKÝ RÁJ U VĚŽICKÉHO RYBNÍKA. Do 30. září se sem můžete přijít podívat na výstavu fotografií z filmu „Jak dostat tatínka do polepšovny“. Výstava probíhá u příležitosti 55. výročí vzniku CHKO Český ráj a potrvá. Snímky z filmu jsou doplněny obrázky z Českého ráje od Zdeňka Mrkáčka. O prázdninách je zde otevřeno každý den od 10.00 do 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.