Do fotbalového nebe odešel další kanonýr

0

Rodinu i turnovskou sportovní veřejnost zaskočila smutná zpráva, že v neděli 12. července 2020 zesnul manžel, tatínek, dědeček, pradědeček, bratr a strýc – pan Petr Havel, jeden z nejlepších střelců historie fotbalového Turnova.
Jeho kanonýrské vlohy potvrzuje mj. také novinový článek z roku 1969, v němž je popsána do té doby zde nevídaná branka z padesáti metrů! „Opravdu kuriózní gól vsítil turnovský kanonýr Petr Havel v posledním utkání III. ligy SK Turnov – Baník Ostrava B. Přímo z krátkého rozehrání v půlce hřiště vypálil a míč skončil za zády překvapeného ostravského brankáře Schäfera už potřetí,“ uvádí jako cenná relikvie uchovávaný výstřižek z dobových novin.
Střelecké „H“-geny osvědčil v dresech několika regionálních klubů později také syn Petr Havel mladší, a do historických divizních análů se hned několikrát zapsali rovněž vnuci Štěpán a Petr Havel nejmladší.
„Tak to zabolí. Ten gól z půlky si pamatuju. Zkoušel to vícekrát. A taky nůžky ve vápně. Odešla legenda,“ shrnul pocity za všechny kondolenty současný vedoucí mužstva FK Turnov Antonín Gábr starší.
Poslední rozloučení s panem Petrem Havlem se koná v pátek 17. července od 13.00 hodin v turnovské obřadní síni.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.