V parku za letním kinem budují nové cesty a osvětlení

0

Rekonstrukce městského parku za letním kinem se dostala do druhé etapy. Probíhá zde výstavba parkových cest a osvětlení. Smlouva o dílo stavby „Rekonstrukce městského parku za letním kinem – II. etapa“ je uzavřena s firmou Termil z Jablonce nad Nisou, náklady na rekonstrukci činí 3.836 tis. Kč včetně DPH.
„Nad rámec uzavřené smlouvy je proveden také slaboproudý rozvod pro kamery, propojení osvětlení z Husovy ulice s ulicí Skálovou a napájení elektro s měřením pro zajištění organizování trhů v parku,“ přiblížil detaily Miloslav Chrumko ze správy majetku turnovské radnice. Jak pokračoval, některé cesty byly v parku rozšířeny a je zajišťován nový mobiliář.
Během října stavba nabrala zpoždění, a to kvůli zajišťování odsekové dlažby. V současné době je situace řešena dovozem žulových odseků z Polska. Z výše uvedených důvodů došlo k prodloužení termínu ukončení dláždění do 9. prosince 2018.
Mobiliář a nové osvětlení stejného typu je u výrobce pro letošní rok již nedostupné z kapacitních důvodů, proto dojde k výměně až v příštím roce po zajištění kompletní dodávky. Přes zimní období bude v parku plně funkční původní osvětlení. Termín dokončení rekonstrukce včetně osvětlení a mobiliáře je dle smlouvy do 28. února 2019.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.